Mały książę - streszczenie w pigułce - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Następnego dnia Pilot wrócił w miejsce, w którym rozstał się z Małym Księciem. Wiedział, że nie może zatrzymać chłopca na Ziemi. Malec obiecał mu, że każdego dnia będzie się do niego uśmiechał w chwili, kiedy mężczyzna popatrzy w gwiazdy. Podarował mu gwiazdy, które nie należały do nikogo. Potem poprosił, aby nie towarzyszył mu tej nocy, gdyż będzie wyglądał jakby umierał. Na tę prośbę Pilot nie mógł się jednak zgodzić. W nocy ruszył za swoim małym przyjacielem. Chłopiec wyjaśnił, że nie chciał, aby szedł z nim, ponieważ będzie musiał zostawić swoje ciało, które jest za ciężkie na tak daleką podróż. Nagle rozpłakał się. powiedział, że czuje się odpowiedzialnym za różę. Potem ruszył dalej, a Pilot nagle dostrzegł jakiś błysk przy jego nóżce. Mały Książę nie krzyknął, lecz w milczeniu upadł na piasek.

Minęło sześć lat od dnia, w którym Pilot spotkał Małego Księcia na pustyni. Mężczyzna wrócił do domu, lecz nadal czuł głęboki smutek i tęsknotę. Był przekonany, że chłopiec wrócił na swoją planetę, ponieważ nie znalazł jego ciała. Dopiero po jakimś czasie przypomniał sobie, że nie dorysował paska do kagańca dla owieczki. W chwilach, kiedy wyobrażał sobie, że Mały Książę opiekuje się różą, czuł się szczęśliwy. Lecz na myśl, że owieczka mogła zjeść kwiat, czuł ból.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Mały książę - streszczenie szczegółowe
2  Mały książę - geneza
3  „Mały Książę” jako gatunek literackiKomentarze: Mały książę - streszczenie w pigułce

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2011-04-11 18:40:51

Streszczenie bardzo dobre, jutro mam egzamin gimnazjalny i przypominam sobie poszczególne lektury. Kiedy czytałam Małego Księcia w drugiej klasie, nie spodziewałam się, że tak pokocham tę książkę. Jest dla mnie po prostu magiczna, zawiera prawdy uniwersalne dla każdego i w każdym momencie życia. Super :) :**.


2010-04-25 23:02:57

Przyznam że streszczenie bardzo dobre . Pamiętałam co się działo na planetach od 325 do 330 lecz nie pamiętałam co się stało na Ziemi . Dziękuje za to streszczenie :)


2009-07-23 10:52:16

świetne!!! naprawdę- wystarczy,że przeczytasz to krótkie streszczenie- a nie musisz czytać całej książki! ja wcześniej czytałam książkę i tak- ale juz niewiele z niej pamiętałam, a teraz wszystko sobie przypomniałam. dzieki
Streszczenia książek
Tagi: